Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Niepalne kurtyny paskowe na przegrody do szlifierni

( ilość produktów: 3 )

Folia trudnozapalna REF.170 (temp. użytkowa od 0°C do +50°C) o zwiększonej wytrzymałości ogniowej, samogasnąca po odstawieniu źródła ognia, niewytwarzająca płonących kropel, stosowana na niezapalne kurtyny paskowe m.in. do separacji stanowisk szlifierskich, obiektach z substancjami łatwopalnymi. Występuje w formacie: 200x2 mm lub 300x3 mm szerokość x grubość. Produkt sprzedawany jest w metrach bieżących, rolkach o długości 50 mb lub jako gotowa kurtyna paskowa pod wymiar Klienta (pasy okute i pocięte na długość wraz z grzebieniowym systemem mocowania).

Wszystkie materiały wykorzystywane w budownictwie są oznaczane klasą reakcji na ogień, informującą o zachowaniu się danego materiału w trakcie pożaru. Poszczególne klasy określają, czy konkretny materiał przyczynia się do rozwoju pożaru, jak dużo energii dodaje do ognia, jak łatwo ulega zapaleniu oraz jak wpływa na rozprzestrzenianie się płomienia.

Powszechnie stosowane są dwie normy dotyczące klasyfikacji reakcji na ogień:
- PN-EN 13501-1:   klasa A1, A2, B, C, D, E i F.
- DIN 4102-1: klasa B1, B2, B3

 Klasyfikacja reakcji na ogień folii PCV TRUDNOPALNA REF. 170 zgodnie z normą PN-EN 13501-1: 2007 to: B s3 d0:
- klasyfikacja reakcji na ogień: B (bardzo ograniczony udział w pożarze, rozgorzenie nie występuje, cechy palności: niezapalny)
- dodatkowa klasyfikacja w odniesieniu do wytwarzania dymu: s3 (duże ilości dymu)
- dodatkowa klasyfikacja w odniesieniu do wytwarzania płonących kropel: d0 (nie występują płonące krople ani cząstki)

 Klasyfikacja reakcji na ogień folii PCV TRUDNOPALNA REF. 170 zgodnie z normą DIN 4102-1 to:  B1 (materiały trudno palne)

kurtyny paskowe niepalne

 

Szerokość i grubość pasa PCV
Długość pasa PCV
pixel