Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gruba folia PCV zbrojona

( ilość produktów: 3 )

folia pcv zbrojona, folie zbrojone, folia wzmocniona, folia zbrojona przezroczysta, gruba folia pcv

Folia zbrojona

Folia zbrojona z miękkiego PCV o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej oraz większej sztywności z uwagi na wtopioną w strukturze siatkę nylonową o wielkości oczka 10 x 10 mm. Zakres temperatury użytkowej dla folii zbrojonej znajduje się w zakresie od -15°C do +50°C, znajduje ona zastosowanie do budowy drzwi wahadłowych PCV dedykowanych dla naporowego otwierania przez wózki widłowe. Gruba folia PCV zbrojona dostępna jest w trzech formatach:

- arkusz zbrojony 1450 x 9,5 mm (szerokości 1450 mm, grubość 9,5 mm, długość rolki 20mb)

- arkusz zbrojony 1450 x 6,5 mm (szerokości 1450 mm, grubość 6,5 mm, długość rolki 20mb)

- arkusz zbrojony 1000 x 6,5 mm (szerokości 1000 mm, grubość 6,5 mm, długość rolki 20mb)

 

Folia zbrojona przezroczysta

Arkusz zbrojony PCV charakteryzuje się także dużą przezroczystością i transparentnością, współczynnik przenikania światła wynosi powyżej 85% wg normy ASTM D 1003. Współczynnik przenikania światła odnosi się tylko do widzialnej części widma słonecznego, zawsze określany jako wartość procentowa. Im wyższy współczynnik, tym więcej światła przenika przez folię PCV do pomieszczenia. Ponadto transparentność materiału z którego wykonane są bramy wahadłowe PCV gwarantuje bezpieczeństwo ruchu, użytkownicy widzą, co się dzieje po drugiej stronie.

 

Gruba folia przezroczysta zbrojona

Folia zbrojona jest dostępna w dwóch grubościach: 9,5 mm lub 6,5 mm. Im grubsza folia tym większa wytrzymałość mechaniczna materiału oraz jego sztywność. Folia wzmocniona siatką (zbrojona) z miękkiego PCV jest materiałem termoplastycznym. Tworzywa termoplastyczne można dowolnie kształtować w podwyższonej temperaturze, po ostygnięciu zachowują swój kształt. Dlatego arkusz PCV folii standardowej lub zbrojonej, który jest w nawinięty w rolkę, posiada tendencje do zwijania się z powrotem do kształtu rolki . Aby te niekorzystne zjawisko wyeliminować, należy podgrzać materiał i nadać mu żądany kształt. Do tego procesu używamy specjalnych lamp grzewczych.

 

Wszystkie folie PCV francuskiego producenta Extruflex posiadają stabilizatory UV. Generowane przez słońce promieniowanie UV (Ultra Violet) może uszkadzać wiązania chemiczne polimerów, pogarszając tym samym właściwości fizykochemiczne materiału (przezroczystość, wytrzymałość mechaniczną, estetyczny wygląd). Ponadto producent wykorzystuje wyłącznie bezftalanowe plastyfikatory NON PHTHALATE, które są przyjazne dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Folia Extruflex to gwarancja najwyższej jakości produktów oraz walorów użytkowych.

TAGI: folia pcv zbrojona | folia wzmocniona | folia wzmocniona siatką | folia zbrojona | folia zbrojona przezroczysta | folie zbrojone | gruba folia pcv

pixel