Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gruba folia przezroczysta

( ilość produktów: 32 )

gruba folia przezroczysta, folia przezroczysta gruba, folia gruba przezroczysta, gruba przezroczysta folia, gruba folia przezroczysta pcv

Folia przezroczysta gruba

Wysokiej jakości gruba przezroczysta folia PCV francuskiego producenta Extruflex, dostępna w kilku formatach grubości: 1 mm; 2 mm; 3 mm; 4 mm; 5 mm; 6 mm; 7 mm oraz 9,5 mm. Dostępne szerokości to 1000 mm; 1200 mm, 1400 mm; 1500 mm oraz 2000 mm. Gruba folia przezroczysta oferowana jest w pełnych rolkach o długości 20 mb lub na metry bieżące (wówczas obowiązuje dopłata 15%).

Folia Extruflex zawiera bezftalanowe plastyfikatory NON PHTHALATE, które są przyjazne dla ludzkiego zdrowia oraz środowiska naturalnego. Ta grupa plastyfikatorów jest stosowana w materiałach z tworzyw sztucznych o najwyższej jakości takich jak wyroby medyczne czy zabawki dziecięce. Plastyfikatory są dodawane w procesie produkcyjnym i w przypadku miękkiego PCV stanowią nawet udział do 70% masy. Plastyfikatory, wpływają na takie cechy tworzywa sztucznego jak kolor, transparentność, elastyczność czy zakres temperatury użytkowej.

Gruba przezroczysta folia Extruflex może być stosowana w zakresie temperaturowym od -15°C do +50°C, dzięki specjalnym stabilizatorom UV jest odporna na działanie promieniowania słonecznego. Generowane przez słońce promieniowanie UV (Ultra Violet) powoduje degradację wiązań chemicznych polimerów, pogarszając w ten sposób właściwości fizykochemiczne folii PVC (między innymi takie cechy jak przezroczystość, wytrzymałość mechaniczną oraz estetyczny wygląd). Te niekorzystne zjawisko można w dużej mierze ograniczyć dzięki stabilizatorom UV, które znacznie hamują degradację polimeru poprzez absorpcję i rozpraszanie szkodliwego promieniowania. Dzięki temu folia PCV Extruflex jest bardzo trwała.

 

Wygrzewanie folii PCV

Arkusze folii PCV na etapie produkcyjnym (ekstruzji) są zwijane fabrycznie w rulon o długości 20 metrów bieżących materiału o średnicy ok. 30-50 cm. W postaci rolek arkusze grubej folii są transportowane do sieci dystrybutorów. Po rozwinięciu rolki materiał ma tendencję do zwijania się z powrotem w rulon. Ponadto podczas rozwijania folii PVC z uwagi na produkcyjne napięcie walcowania oraz naturalną elastyczność materiału, kurczy się on na długość oraz lekko się rozszerza. Dlatego przy wstępnym przycięciu sugerujemy uwzględnić naddatek folii o długości 10 mm. Finalny wymiar arkusza docina się po jego wygrzaniu na specjalnym stole grzewczym w temp. ok. 60 °C przez okres minimum 3 godzin. Folia PCV jest materiałem termoplastycznym. W określonej temperaturze zaczyna mieć własność lepkiego płynu, który można dowolnie kształtować. Po ostygnięciu przyjmuje nadany kształt. Zabieg wygrzewania folii PCV jest wykonywany m. in. przy produkcji płatów bram wahadłowych, aby skrzydła były idealnie płaskie. Arkusze PVC po wygrzaniu muszą być transportowane na płasko na palecie. W przypadku zainteresowania usługą wygrzania grubej folii PVC zapraszamy do kontaktu z biurem.

 

wygrzewanie grubej folii pcv

 wygrzewanie pcv

wygrzewanie folii

 

TAGI: folia PCV | Extruflex | gruba folia przezroczysta | folia przezroczysta gruba | folia gruba przezroczysta | gruba folia przezroczysta pcv | gruba przezroczysta folia

Szerokość
Grubość
pixel