Specyfikacja PCV

 

POLICHLOREK WINYLU (PCV, PCW, PVC)

To jeden z najstarszych i najczęściej używanych z tworzyw sztucznych, który powstaje w wyniku polimeryzacji monomeru - chlorku winylu. W zależności od metody produkcji tego tworzywa, możemy wyróżnić jego dwa podstawowe rodzaje:

- twarde PCV,

- miękkie PCV (plastyfikowane).

 

W procesie produkcyjnym miękkiego PCV stosowane są różnego rodzaju dodatki (plastyfikatory), które mogą stanowić od 30-45% masy całkowitej i zmieniają właściwości fizykochemiczne tworzywa.

 

Plastyfikatory wykorzystywane w produkcji światowej możemy podzielić na cztery zasadnicze grupy:

- DEHP (DOP) (di-2-ethylhexyl phthalte, di-octyl phthalate),

- DINP (di-sononyl phthalate),

- DIDP (di-isodecyl phthalate),

- NON PHTHALATE (bez f'talanów).

 

Plastyfikatory zawarte w tworzywach sztucznych wywierają ogromny wpływ na ludzkie zdrowie oraz środowisko naturalne. Z uwagi na szerokie zastosowanie PCV, żadne inne tworzywo sztuczne nie było tak gruntownie zbadane, aby zagwarantować i określić jego bezpieczną eksploatację.

 

Wnioski oceny ryzyka dla poszczególnych grup plastyfikatorów opublikowano w Officjal Journals of the European Union 2006/C90/04 (13/04/2006) oraz 2008/C34/01 (07/02/2008):

 

 

 

Zgodnie z Dyrektywą 2005/84/EC z dnia 14/12/2005, plastyfikatory grupy NON PHTHALATE są bezpieczne i mogą być wykorzystywane do produkcji zabawek oraz artykułów przeznaczonych do kontaktu z dzieckiem. Ponadto ta grupa plastyfikatorów jest dopuszczona do kontaktu z żywnością (preparaty wodne, kwaśne płyny, alkohol, tłuste jedzenie). Natomiast plastyfikatory z grupy DEHP (DOP) zostały zaklasyfikowane jako toksyczne i kiepskiej jakości, które są często stosowane tylko po to, aby zwiększyć zyski ze sprzedaży produktów z olbrzymią szkodą dla ludzkiego zdrowia, środowiska naturalnego oraz jakości i wytrzymałości samych produktów.

 

Oferowana folia PCV w sklepie internetowym kurtynypaskowepcv.pl pochodzi od francuskiego producenta EXTRUFLEX, który udoskonala oraz usprawnia proces wytwarzania oraz ekstruzji PCV nieprzerwanie od 1960 roku. W swoich produktach używa jedynie wysokiej jakości oraz bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska plastyfikatorów NON PHTHALATE.  Wszystkie produkty posiadają Atest PZH oraz Certyfikat Higieniczny, dzięki czemu folię PCV można zastosować w przemyśle rolno-spożywczym, przetwórstwie mięsnym, przemyśle farmaceutycznym oraz chemicznym.

 

folia pcv extruflex   folia pvc

 

 

WŁASNOŚCI TERMOIZOLACYJNE

Elastyczne PCV jest jednym z najlepszych izolatorów termicznych spośród tworzyw sztucznych. Ponadto nie przepuszcza wody oraz powietrza. Z uwagi na niskie przewodnictwo cieplne elastyczne PCV wykorzystywane jest często na przegrody termiczne w postaci kurtyn paskowych oraz bram wahadłowych. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów zużycia energii cieplnej oraz zwiększenie komfortu pracy. Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego jest kluczowy, zwłaszcza w czasie, gdy ceny energii rosną w zastraszającym tempie oraz regularnego zmniejszania się zasobów energetycznych.

 

przewodność cieplna tworzyw sztucznych

Dla przykładu przewodność cieplna [W/m °C] dla innych materiałów wynosi odpowiednio: powietrze 0,026; wełna mineralna 0,04; wata szklana 0,04; azbest 0,17; drewno 0,12; guma 0,4; woda 0,6; szkło 1,0-1,2; stal nierdzewna 26; stal 46; żelazo 80; aluminium 237.

 

Tak więc pasy i arkusze PCV posiadają wysoką izolację termiczną, co gwarantuje duże oszczędności energii oraz dbałość o ochronę środowiska.

 

WŁASNOŚCI IZOLACYJNE DŹWIĘKU

Ludzie bardzo często nareżeni są na działanie hałasu i szumu otoczenia. Zbyt duże natężenie dźwięku w środowisku pracy może powodować zmęczenie pracowników oraz utrudnienia i zaburzenia w komunikacji. Zgodnie z Dyrektywą 2003/10/EC regulującą poziom natężenia dźwięku w otoczeniu pracownika, który nie powinien przekraczać 80dB dla 8h trybu pracy, z uwagi na narażenie utraty zdrowia.

Pasy i arkusze z miękkiego PCV są bardzo dobrymi absorberami dźwięku i często są wykorzystywane jako izolacja akustyczna w pomieszczeniach przemysłowych, w otoczeniu pracujących maszyn oraz linii produkcyjnych, jako przenośne osłony lub stałe przegrody w postaci kurtyn paskowych lub bram wahadłowych, montowanych w otworach przejściowych. Pomagają więc chronić pracowników firm przemysłowych, pracujących w środowisku o dużym natężeniu dźwięku, zapewniając większy komfort pracy oraz efektywność komunikacji.

 

Tłumienie dźwięku kurtyny pcv

 

 

PRODUKCJA PCV A OCHRONA ŚRODOWISKA

Tak jak każdy wytwarzany produkt, tworzywa sztuczne mają wpływ na globalne ocieplenie Ziemi oraz środowisko. Do określenia tego wpływu bada się ilość emisji dwutlenku węgla C02 oraz innych gazów tzw. równoważników CO2-eq (carbon dioxide equivalents) dla całego etapu produkcyjnego, od momentu pozyskania surowców do wytworzenia danego tworzywa lub komponentu. W zależności od rodzaju tworzywa sztucznego, emisja gazów cieplarnianych jest różna, dlatego wybór właściwego materiału jest bardzo istotny.

 

Tworzywo sztuczne PCV

* Emisja powietrza brutto odnosi się do całkowitej ilości równoważników CO2-eq trakcie całego procesu produkcyjnego, śledzonego od uzyskania substratów produkcyjnych z ziemi do wytworzenia danego materiału. Oddziaływanie równoważników CO2-eq przeliczane jest na 20-letni okres efektu działania tych gazów.

 

W związku z niskim wpływem produkcji PCV na globalne ocieplenie oraz możliwości ponownego przetworzenia (recyklingu), produkty z PCV są przyjazne dla Ziemi oraz środowiska.

 

Dane zawarte w powyższej specyfikacji technicznej są zestawione i przygotowane na podstawie oficjalnych danych producenta EXTRUFLEX. Informacje te oprate są na dotychczasowej wiedzy na temat produktów i przekazywane Klientom w dobrej wierze, na ich własne potrzeby, wyłącznie w celach informacyjnych. Dane te nie stanowią dokumentacji technicznej ani gwarancji producenta. Wszystkie oficjalne certyfikaty i unormowane dane techniczne można pobrać w postaci załącząnych plików dla danego produktu.
login / nr karty stałego klientahasło / pin karty stałego klienta Rejestracja nowego konta Przypomnij hasło Sprawdź stan przesyłki
kurtynypaskowepcv.plFordońska 18385-739 Bydgoszcz
Tel.52-58-48-300
Tel. kom.661-606-378
Tel. kom.661-606-377
Tel. kom.669-993-304
E-mailinfo@dobram.pl
pixel